Abiturientei vasaros darbas „Energetike“ virto košmaru

Abiturientės noras šiek tiek užsidirbti prieš pradedant studijas Vilniuje jai ir jos šeimai virto tikrų tikriausiu košmaru. Šventojoje esančiame sveikatingumo centre „Energetikas“ įsidarbinusi mergina ne tik rimtai sunegalavo, bet ir įsivėlė į nemalonią istoriją su darbdaviu.

Problemos prasidėjo apsinuodijus maistu

Į redakciją kreipęsis pašnekovas teigė nesitikėjęs, kad dukters noras šiek tiek užsidirbti prieš studijas sostinėje pavirs tikrų tikriausiu košmaru ne tik jaunai merginai, bet ir visai šeimai.

„Nors ir atlyginimas neatitiko sulygto iš pradžių, darbo valandos taip pat buvo ilgesnės, dukra norėjo dar padirbėti ir kantriai kentė. Pirmą kartą problemų kilo, kai personalas apsinuodijo maistu. Tą kartą vadovė pati atnešė vaistų ir niekas niekur nesikreipė. Tik vėliau per darbuotojų susirinkimą dukra išgirdo savo vadovę sakant, kad ši vaistus pirkusi be reikalo, mat veikiausiai jaunimas apsinuodijo alkoholiu, kurį neva vartojo po darbo“, – pasakojo pasipiktinęs tėvas ir pridūrė, kad susirinkimo metu vadovybė nevengdavo vos vasarai priimtus darbuotojus „pamaloninti“ ne pačiais gražiausiais epitetais.

Dukra, anot jo, ne kartą yra pasakojusi tėvams, kad su darbuotojais nuolat bendraujama pakeltu balsu.

Vertė dirbti sergančią?

Viskas gerokai komplikavosi, kai A.Makarovo dukra pasijuto blogai ir negalėjo ateiti į darbą. „Liepos 28-osios rytą mano dukrai buvo pasakyta į darbą ateiti anksčiau, nuo 7 val., nors jos darbo diena turėdavo prasidėti 10 val. Ji turėjo padėti kolegoms. Iš pat ryto ji perspėjo savo vadovę, kad sunegalavo, vėl apsinuodijo maistu darbe, bet ši ją apšaukė ir liepė tuoj pat eiti į darbą. Mergina vadovės paklausė ir nuėjo į darbą. Ten ją išvydę kolegos liepė eiti į priimamąjį, kur medikai jai davė porą tablečių ir nurodė vėliau ateiti, kad jai būtų padaryta lašelinė“, – pasakojo pašnekovas.

Vėliau tėvams paskambinusi duktė pasakė, kad blogai jaučiasi, tad jie nusprendė atvykti ir parsivežti ją į namus.

„Paskambinusi dukra verkė, pasakojo, kad tikrai prastai jaučiasi. Kai pagaliau atvykome, niekaip negalėjome jos rasti, pasirodo, jai darė ir antrą lašelinę. Mergaitė mus pasitiko visa išbalusi, o rankoje styrojo kruvinas kateteris“, – pasakojo tėvas.

A.Makarovą labai nustebino tai, kad „Energetiko“ medikai kategoriškai atsisakė raštu surašyti, kokios procedūros buvo atliktos ir kokie vaistai jai lašinti.

„Pamatę tokią situaciją, nusprendėme, kad dukra turi rašyti prašymą ir išeiti iš darbo. Nuėjome į administraciją, dukra surašė prašymą ir nurodė, kad dėl to, jog darbe yra įžeidinėjama ir žeminama, darbdavio prašo būti atleista. Tiesa, tokio prašymo direktorė nepriėmė. Davė blanką, kuriame reikia tik įrašyti vardą ir pavardę, – tik jį užpildžius ji būsianti atleista. Niekas su mumis kalbėtis nenorėjo, galiausiai direktorė pareiškė, kad jai pietų pertrauka, užrakino kabinetą iš išėjo. Daugiau jos rasti nepavyko“, – pasakojo pašnekovas.

Prasidėjo darbdavio grasinimai

Šeima susisiekė su Valstybine darbo inspekcija. Šios institucijos specialistai patarė nebelaukti ir prašymą atleisti išsiųsti elektroniniu paštu bei registruotu laišku.

Vėliau šeima kreipėsi į Palangos policijos pareigūnus, bet ir čia nusivylė: „Budintis pareigūnas paklausė, ar buvo vartojami necenzūriniai žodžiai. Atsakėme, kad ne, bet ar žodis „narkomanas“ nėra įžeidimas? Pareigūno atsakymas nustebino: „Tai čia priklauso nuo nuo to, kokiam vaikui.“ Susinervinau nesuprasdamas, kaip galima skirstyti vaikus į „tokius“ ar „anokius“ – stebėjosi pašnekovas ir pridūrė, kad ir policijos komisariate parašytas pareiškimas veikiausiai buvo persiųstas Darbo inspekcijai.

Vėliau merginą apžiūrėję medikai nustatė, kad negalavimų priežastis buvo apsinuodijimas maistu. Merginai buvo pakilusi temperatūra. Medikai išėmė jai iš rankos kateterį.

Deja, tuo nemaloni istorija nesibaigė. Nors darbdavys ir gavo jos prašymą atleisti, to padaryti neskubėjo.

„Prasidėjo įvairūs skambučiai iš „Energetiko“ ir spaudimas. Jų teisininkė dukrai aiškino, kad prašymas atleisti iš darbo parašytas blogai, jį neva reikia perrašyti, o ji pati būsianti atleista už pravaikštas ir niekur nesusirasianti darbo“, – apie dukros iš darbdavio gautas žinutes ir skambučius pasakojo tėvas. Dėl grasinimų šeima kreipėsi į policiją.

Vadovė – nepasiekiama

Naujienų portalui lrytas.lt susisiekti su „Energetiko“ vadove Gintaute Matulevičiūte net ieškant jos keletą dienų iš eilės taip ir nepavyko.

Administracijos darbuotojai nuolat tikino, kad svarbiuose susitikimuose esančios vadovės negalima trukdyti ir ji pati perskambins. Tiesa, pati G.Matulevičiūtė su redakcija taip ir nesusisiekė.

Bandant vadovės ieškoti kitais įmonės interneto svetainėje nurodytais kontaktais būta ir gana komiškų situacijų, kai darbuotojai tvirtino, kad žurnalistams neturintys teisės net atskleisti vadovės vardo ir pavardės, o ką jau kalbėti apie informaciją, kaip su ja susisiekti.

Darbo inspekcija atlieka tyrimą

Valstybinės darbo inspekcijos Klaipėdos skyriaus vadovas Vytautas Ročys teigė, kad dėl šio atvejo atliekamas tyrimas.

Anot jo, darbo inspekcijos specialistai jau pora kartų lankėsi „Energetike“. „Kol vyksta tyrimas, nenorėčiau komentuoti plačiau, bet jūsų minimas atvejis mums puikiai žinomas, šiuo metu renkama informacija“, – kalbėjo V.Ročys.

Portalo Lrytas.lt žiniomis, darbo inspekcijos specialistų bendravimas su „Energetiko“ vadovybe taip pat nebuvo toks sklandus ir geranoriškas, kaip buvo tikėtasi.

Šaltinis: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2016/08/18/news/abiturientei-vasaros-darbas-energetike-virto-kosmaru-785327/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *